491 204 304
Menu

Jak fungují menstruační kalhotky?


Datum: 10.12.2020

Pohodlné, spolehlivé, diskrétní.

kupon

Menstruační kalhotky jsou skoro stejně tenké jako klasické kalhotky, neproznačují se pod oblečením a nebudete tak ani vědět, že je máte na sobě. Jsou spolehlivou a pohodlnou náhradou za vložky a tampóny. Oproti klasickým menstruačním pomůckám se nikde neposouvají, neodlepují a netlačí. Speciální moderní materiály poskytují perfektní ochranu před protečením, zabraňují množení bakterií i nepříjemnému zápachu. Díky opakovatelnému používání šetří přírodu a životní prostředí.

Speciální vrstva

Kalhotky vynikají speciální savou vložkou, která je složena z několika částí:

  1. Savá vrstva
    odvede veškerou tekutinu
  2. Antibakteriální vrstva
    zabraňuje nepříjemnému zápachu a množení bakterií
  3. Nepropustná vrstva
    zamezí protečení

Jak si vybrat ty pravé?

Menstruační kalhotky můžete vybírat podle síly menstruace, denní doby nošení nebo podle použitých materiálů, jako jsou mikrovlákno, modal nebo nanovlákna.

Pro slabou a střední menstruaci

Pro ženy se slabou až středně silnou menstruací jsou kalhotky plnohodnotnou náhradou za vložky a tampóny. Můžete je nosit 8–12 hodin, aniž byste se musela obávat protečení.

Menstruační kalhotky

Flux Invisible Cheeky

Koupit

Pro silnou menstruaci

Pro ženy se silnou menstruací jsou určeny kalhotky s vyšší schopností absorpce, která zaručí spolehlivou ochranu během nošení. Můžete je použít jako plnohodnotnou náhradu, ale i jako pojistku ke klasickým vložkám nebo tamponům.

Menstruační kalhotky

Flux Hi-Waist

Koupit

Denní nošení a noční nošení

Menstruační kalhotky na denní nošení poskytnou spolehlivou ochranu během pracovní doby, školní výuky i náročných sportovních aktivit.
Noční menstruační kalhotky jsou díky speciálnímu střihu savé části uzpůsobeny na spánek. Savá část sahá až k pasu, pomáhá rovnoměrně rozprostřít tekutinu a zabraňuje protečení během noci, ať už jste zvyklá spát v jakékoliv poloze.

Menstruační kalhotky

Eco Moon

Koupit

Kolik si jich mám pořídit?

Ideální počet závisí především na síle menstruace a na podmínkách schnutí. Pokud se rozhodnete kalhotky používat jako plnohodnotnou pomůcku, doporučujeme si pořídit alespoň čtvery na denní nošení a alespoň troje na noc. Pokryjete tak spolehlivě dva dny nošení, aniž byste se obávala nedostatečného proschnutí.

Péče

Názory a zkušenosti