PORADNA

Vše, co potřebujete
znát o spodním prádle.

Druhy plavek

Datum: 19.1.2018

Bikiny, tankiny, monokiny... Také už občas ztrácíte přehled? Vytvořili jsme proto základní rozdělení plavek podle střihů a druhů. Lehce se zorientujete a možná tak najde ten pravý střih pro vás.  

Střih 1. - Dvoudílné plavky / Bikiny

Možná vás překvapí fakt, že všechny dvoudílné plavky jsou považovány za bikiny. Plážová revoluce 1957 nazvala rozdělení klasických jednodílných plavek bikinami. Až s léty a s přibývajícími druhy plavek se spíše jako "bikiny" označují trojúhelníčkové plavky. 

a) Klasické dvoudílné plavky

Za klasické dvoudílné plavky se dají považovat plavky, které střihem košíčků kopírují tvary běžných podprsenek a samozřejmě i míru výztuže. Kombinují se snad se všemi střihy plavkových kalhotek, a proto je také nejčastěji potkáte na plážích a koupalištích. 
 

b) Bardot Bikiny

Jsou spíše takovou podkategorií klasických dvoudílných plavek. Jako zajímavost ale určitě stojí za zmínku jejich modelující střih košíčků, který vyrýsuje horní linii ňader a tím maximálně umocní váš dekolt. Automaticky se dělají s odepínatelnými ramínky, takže se vám při intenzivním slunění opálí i místo pod ramínky. Tento střih plavek, jako i střih podprsenek, proslavila Brigitte Bardot, která si zakládala na dokonale opálené kůži bez jakýchkoliv barevných nerovností.
 
 

c) Trojúhelníčkové / String Bikiny

Typické jsou trojúhelníkovým střihem košíčků i spodního dílu a také zavazováním. Množství variant však myslí i na zapínání obvodu kovovým háčkem nebo například počítá s variantou spodního dílu, tvořenou klasickými kalhotkami. Záleží jen na vašem stylu a potřebách. Jedno zůstává však u String Bikin stejné  - horní díl se vždy zavazuje za krkem. Tyto plavky sluší všem velikostem ňader a působí nesmírně mladistvě!
 

d) Tankiny

Na první pohled se může zdát, že se jedná o jednodílné plavky. Jsou však rafinovanými dvoudílnými plavkami, s výhodami bikin i jednodílných plavek! Jako klasické jednodílné plavky schovají bříško a jako bikiny jsou praktické při opalovaní - jednoduše horní díl vyhrnete až k ňadrům. Tankiny jsou ideální pro plážové sporty, koupání i lenošení na lehátku. 
 
 

 

► Naše  nabídka plavek ◄                                                           

 

 

Střih 2. Jednodílné plavky

Jednodílné plavky jsou plážovou klasikou, která neomrzí - už celých 200 let! Výborné jsou pro stydlivější dámy i sportovkyně. Rozdělit je můžeme na dva druhy.

a) Klasické

Vyztužené košíčky, nevyztužené košíčky, na ramínka, se zavazováním za krkem, s klasickou kalhotkovou části, brazilskou i jako tanga... Všechny tyto vlastnosti mají jedno společné, přední část je u jednodílných plavek vždy vcelku a zakrývá bříško i boky. Vhodné jsou i v případě, že nejste spokojena se svojí váhou.
 
 
b) Monokiny
V dřívějších dobách byly monokiny tvořeny pouze vysokým spodním dílem plavek a považovali se tak za bikiny. Dnes jsou monokiny brány jako jednodílné plavky, které mají různé průstřihy materiálu a tím působí velmi smyslně. Základ ale mají všechny monokiny společný: spodní část je přes oblast bříška spojená s vrchním dílem. Milují je teenagerky i elegantní dámy - důmyslně schovají rizikovou partii bříška a zároveň jsou velmi svůdné.
 
 
 
 

                                                            ► NAŠE  NABÍDKA PLAVEK ◄