PORADNA

Vše, co potřebujete
znát o spodním prádle.

Výhody prádla z bambusového vlákna

Datum: 19.1.2018

Zkuste chvíli zapomenout na oblečení ze syntetických materiálů nebo 100% bavlny a vyzkoušejte na vlastní kůži prádlo s naprosto jedinečnými vlastnostmi. Prádlo, jehož základ tvoří bambusové vlákno.

Hedvábně měkké

Použitý materiál vás již při prvním dotyku překvapí jak svou jemností, kterou lze přirovnat k hedvábí nebo kašmíru, tak svou neobvyklou pružností, která umožní prádlu velmi dobře se přizpůsobit vašemu tělu. Díky tvaru vláken je oblečení hladké, pohodlné a nepodléhá obrušování.

Termoregulační

Kalhotky Bamboo18Určitě také oceníte velmi dobrou schopnost materiálu absorbovat vlhkost a dobře vyrovnávat teplotní rozdíly, čímž tento materiál přispívá k příjemným pocitům při nošení. Oblečení má 3-4x větší savost než bavlna. Bambusové vlákno saje a odpařuje pot tak, že pokožku nevysouší, ale přebytek potu vždy spolehlivě odvede. Udržuje tak na pokožce přirozené prostředí a prádlo se nelepí na pokožku ani v největších vedrech, nebo při domácím cvičení či venkovním náročném sportování. Bambus dýchá, zahřívá i chladí. Díky své mikrostruktuře zůstává přírodní bambusové vlákno v horkém počasí o 2-3 stupně chladnější než bavlna a naopak - v chladnu příjemně zahřívá. Tyto termoregulační vlastnosti jsou porovnatelné se synteticky vyráběnými vlákny, ze kterých se vyrábí funkční prádlo pro sportovní užití. Stejná mikrostruktura vlákna zajišťuje také vysokou prodyšnost materiálu.Antibakteriální

Kalhtoky Bamboo04015

Na bambusových farmách roste bambus na rozdíl od bavlny bez používaní jakýchkoliv pesticidů či umělých hnojiv, které následně dráždí pokožku. Zřídkakdy je napaden škodlivým hmyzem či nemocemi. Vědci z tokijské univerzity našli v bambusu složku zvanou „bamboo kun“, která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, které tuto rostliny chrání před bakteriemi a plísněmi. Testy prokázaly, že díky této složce má přírodní bambusové vlákno stejné vlastnosti jako sama rostlina a přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií.

Pohlcuje pachy

Prádlo s obsahem bambusového vlákna oceníte hlavně pro jeho antibakteriální vlastnosti, které zabraňují množení bakterií a vzniku nepříjemných pachů. Uvádí se, že tato složka dokáže eliminovat až 70% nežádoucích bakterií.  Tato vlastnost dodává prádlu výjimečný komfort a předurčuje ho jako velmi dobrou volbu jak pro osoby s citlivější pokožkou, tak pro sportovně aktivní osoby. Oblečení je tak vysoce rezistentní vůči zápachu i při dlouhodobém nošení. Tuto unikátní vlastnost má vlákno i po 50 vypráních.

Ekologické

Při výrobě přírodního bambusového vlákna není použita žádná chemie a vlákno je získáno patentovanou technologií přímo z bambusu. Rostliny jsou pěstovány pouze na farmách a druh, ze kterého se vyrábí oblečení neslouží jako potrava pro Pandy. Bambus je výborným obnovitelným zdrojem – jeho přírůstky dosahují až 1m za den, což tento druh trávy činí nejrychleji rostoucí rostlinou na světě. Vlákno je v přírodě 100% rozložitelné.

Údržba

Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Vyzkoušejte na vlastní kůži prádlo z BAMBUSOVÉHO VLÁKNA!

Prohlédnout kolekci