PORADNA

Vše, co potřebujete
znát o spodním prádle.

Jak pečovat o plavky?

Datum: 19.1.2018

Po péči o podprsenky se podíváme i na to, jak se správně starat o plavky, protože čím lépe budete o plavky pečovat, tím déle udržíte jejich skvělé vlastnosti.

První péče o plavky začíná ještě před tím, než se s nimi poprvé předvedete u vody. Před prvním použitím je dobré plavky namočit do vlažné vody (30 °C) s neutrálním mýdlem a poté nechat volně uschnout (neždímat!). Použít můžete i jemný prací prášek nebo jádrové mýdlo. 

 

 

Také po každém nošení plavky vyperte ve vlažné vodě. Nesušte je ale na přímém slunci, raději je pověste do stínu. Plavky také nenechávejte vlhké ve 

srolovaném stavu nebo v igelitovém sáčku – může totiž dojít k zapaření a jejich poničení.

Dávejte si pozor i na mechanická poškození a odírání – šperky, kameny, sezení na hrubém povrchu, na písčité pláži nebo hrubý povrch tobogánu - to všechno 

může plavky poškodit.

Mořská sůl nebo chlór plavkám také dvakrát neprospívají - mohou totiž pozměnit jejich barvu. Vlivem chlóru navíc elastan ztrácí svou pružnost. Dobře tedy vybírejte místo ke koupání a pokud možno se vyhýbejte přechlorovaným bazénům.

Dalším nepřítelem plavek jsou tělesný pot a krém na opalování. Místo krému tak používejte raději opalovací mléko a plavky si oblékejte teprve, až se mléko vstřebá.

A tím bohužel soupis nástrah na Vaše plavky nekončí. Termální lázně, kde je často teplota vody vyšší než povolených 30 °C, a bahenní koupele mají také negativní účinky na barvu a strukturu materiálu.

Než plavky po sezóně uklidíte do skříně, věnujte jim ještě trochu péče. Vyperte je v pračce - při praní dejte do speciálního sáčku a použijte program na jemné prádlo. Vynechejte odstřeďování a v žádném případě nesušte plavky na topení nebo v sušičkách na prádlo.