PORADNA

Vše, co potřebujete
znát o spodním prádle.

Co nesmí chybět ve Vašem šatníku?

Datum: 19.1.2018

Určitě už jste někdy řešily problém, které spodní prádlo si obléct pod různé druhy oblečení tak, aby bylo co nejméně nápadné a nekazilo tak dojem z jinak perfektního outfitu. Abyste měly všechny informace k tomuto tématu pěkně pohromadě, připravili jsme si pro Vás pár rad a tipů, jaké zvolit prádlo, aby byl výsledný dojem co nejlepší.

Správná podprsenka pod přiléhavé tričko

Pokud nosíte volnější blůzky, nemusíte spodní prádlo nijak zvlášť řešit. To se však mění, pokud zvolíte tričko z přiléhavého materiálu. Každý šev, lem a krajka se na tričku prorýsovávají a všichni si tak mohou ‚přečíst‘, jaké prádlo máte právě na sobě. Pokud se tomu chcete vyhnout, je nejlepší zvolit podprsenku hladkou či bezešvou. To je typ podprsenky, jejíž košíčky jsou úplně hladké, bez švů a krajky, a díky tomu není pod přiléhavým prádlem znatelná.

Spodní prádlo pod přiléhavé šaty či sukně

Možná řešíte otázku, jaké kalhotky si vzít pod přiléhavé šaty, sukně či kalhoty. Stejně jako u podprsenky platí, že švy spodního prádla se na oblečení proznačují. Nejvhodnější je tedy zvolit takové prádlo, které tento problém vyřeší. Velmi populární jsou pod těsné oblečení kalhotky typu tanga, která pozadí, kde bývá látka nejtěsnější, vůbec nepřekrývají, a tudíž se zde švy nepoznačují. Některým ženám však tento střih kalhotek nevyhovuje a je jim nepohodlný. I v takovém případě samozřejmě existuje řešení – tím jsou tenké kalhotky, jejichž lemy nejsou obšity nití, ale jsou ustřiženy laserem – lem je tak velmi tenký, a nerýsuje se tedy pod oblečením. Tyto kalhotky se vyrábějí v mnoha různých střizích, takže si jistě najdete ten svůj oblíbený.

Jakou podprsenku pod bílé tričko či halenku?

Jako odpověď na tuto otázku Vás pravděpodobně logicky napadne bílá podprsenka – zdá se, že nebude kontrastovat s bílým materiálem trička nebo blůzky a tím pádem by logicky neměla být vidět. Není to však pravda. Možná to bude znít překvapivě, ale pod bílé tričko je nejlepší zvolit podprsenku tělové barvy. Ta totiž splyne s barvou Vaší kůže a pod bílým svrškem tak nebude znatelný přechod a kontrast kůže a bílého prádla. Většina bílého oblečení, ať je sebevíc silná, je částečně průhledná, a barevný přechod mezi kůží a prádlem je pod ním viditelný.

To samé samozřejmě platí také pro bílé sukně a kalhoty, kdy opět nejlépe zafungují kalhotky tělové barvy. Pokud není oblečení vyloženě přiléhavé, je v podstatě jedno, jaký střih kalhotek zvolíte, prádlo vidět nebude.

Podprsenka pod tričko bez ramínek / s úzkými ramínky

V létě, ale nejenom tehdy jsou populární trička či šaty bez ramínek. Málokterá z nás si však troufne obléci toto oblečení bez podprsenky – ať už kvůli strachu z rýsujících se bradavek, kvůli nespokojenosti s tvarem svým prsů. Anebo zkrátka kvůli pohodlí. Pro všechny tyto situace však existuje řešení.

Pokud jste s tvarem prsů spokojena, ale tričkům bez ramínek se vyhýbáte čistě jen z obavy z prosvítajících se či rýsujících se bradavek, vyřeší Váš problém nálepky na bradavky. Ty stačí jen nalepit na prsa a můžete vyrazit. Díky tělové barvě splynou s barvou kůže a nejsou tak viditelné ani pod průsvitným oblečením.

Jestliže trička bez ramínek nenosíte, protože se bez podprsenky zkrátka neobejdete, je pro vás řešením podprsenka s odepínatelnými ramínky. Tyto podprsenky jsou konstruovány speciálně tak, aby držely poprsí i s odepnutými ramínky. Trička bez ramínek tak už nebudou problémem. Pokud máte i přesto obavy z podprsenky bez ramínek, můžete místo odepnutých ramínek připnout průhledná gelová ramínka. Ta Vám poskytnou jistotu a oporu, a přesto neruší vzhled např. tenkých ramínek u topů.

Šaty na tělo

Nejčastějším problémem, který ženy ohledně šatů řeší, jsou obepnuté materiály, které zdůrazní každý nedostatek postavy. Pokud nemáte postavu modelky, tyto šaty nemilosrdně ukážou každý drobný faldík. Řešením tohoto problému je stahovací prádlo. To je vyrobeno z pevného elastického materiálu, který tělo obepne a jemně stáhne. Silueta se vyhladí a zdůrazní se tak ženská linie. Stahovací prádlo se vyrábí v mnoha střizích – jako vyšší kalhotky, které stáhnou jen oblast bříška, ale třeba také s nohavičkami, které zformují stehna, boky, zadeček i břicho.

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří faldíky řešit nemusí, nebo máte ‚chytré‘ šaty, které nedostatky maskují samy, pak si stačí dát pozor jen na správný výběr spodního prádla. U přiléhavých šatů platí stejná pravidla jako pro jakékoliv jiné přiléhavé oblečení – buď si obléknout tanga, nebo laserově střižené kalhotky.

Šaty s výstřihem na zádech

Ani v šatech s výstřihem na zádech se nemusíte vzdávat podprsenky. Pokud není dekolt příliš hluboký, můžete vše vyřešit páskem pro snížené zapínání. Ten tělo obtočí a tím stáhne zapínání podprsenky níž, aniž by obvod ztratil svou podpůrnou funkci. V případech, kdy je dekolt opravdu hluboký a snížené zapínání nestačí, přichází na řadu podprsenka speciálně vytvořená pro otevřená záda. Ta má přední zapínání a zadní část podprsenky pak může tvořit jen průhledný silikonový pásek. Další možností je samodržící silikonová podprsenka. Ta je z vnitřní strany potažena lepivou vrstvou, díky níž prádlo drží na těle.