PORADNA

Vše, co potřebujete
znát o spodním prádle.

Jak vypadá správně padnoucí podprsenka?

Datum: 19.1.2018

Jak u podprsenky, kterou už máme doma, zjistíte, že skutečně sedí tak, jak má? Sepsali jsme pro Vás několik jednoduchých brafittingových tipů, jak lehce poznáte správně padnoucí podprsenku. A co je to vlastně brafitting? Jednoduše řečeno jde o vědu, která se zabývá vhodnou a dobře sedící velikostí podprsenky.

Zjistěte i vy svou správnou velikost. Třeba hned.

Obvod

Ač se to na první pohled nemusí zdát, správně zvolený obvod podprsenky hraje velmi důležitou roli. Právě obvod by měl nést většinu váhy prsou (celých 80 %), ne ramínka, jak si často lidé myslí. Pokud je obvod velký, nemůže tuto svou funkci plnit správně a váha prsou spočívá právě na ramínkách – to pak může způsobovat bolesti krční páteře, otlaky od ramínek a v neposlední řadě - prsa v takové podprsence nemají správný tvar.

Jak má vypadat správná velikost obvodu? Dobře zvolený obvod by měl k tělu přiléhat, ale zároveň by měl být dostatečně volný, abyste se volně nadechla. Zadní část by neměla jít od těla odtáhnout na vzdálenost větší než na tři prsty. Zádní díl obvodu má být v pravém úhlu k pažím a zapínání ve stejné výšce jako přední část podprsenky. V žádném případě se zadní část nesmí posouvat nahoru! To je jasným signálem, že obvod je příliš velký. V přední části podprsenky by se pod kostici neměl vejít více než jeden prst. Pokud zvednete ruce vzhůru, zůstane správně zvolená podprsenka stále na stejném místě. V přední části se nesmí vytahovat přes ňadra!

 

 

Pokud si zkoušíte novou podprsenku, je potřeba správný obvod vybírat při zapnutí na první háček (nejvolnější varianta). Je totiž nutné počítat s tím, že obvod časem mírně povolí a vytáhne se. Stejně tak, jako Vám povolí nové boty. Jestli si koupíte podprsenku, která Vám sedí při zapnutí na poslední háček, nebudete mít po vytažení materiálu už kam zapínat a obvod bude příliš velký.

 

 

 

 

Ramínka

I podle ramínek můžeme nesprávnou podprsenku lehce odhalit. Jak už jsme řekli, většina váhy prsou by měla spočívat na obvodu podprsenky, ne v ramínkách. Ramínka by měla nést pouze 20 % váhy poprsí. Nesmí se tedy zařezávat a zároveň by neměla ani padat. Naštěstí je u drtivé většiny podprsenek délka ramínek regulovatelná, stačí je tak jen zkrátit či prodloužit podle potřeby.

Signálem, že s podprsenkou není vše v pořádku, mohou být také bolesti krční páteře a ramen. Ty jsou totiž často způsobeny nevhodně zvoleným (velkým) obvodem podprsenky. Váha opět spočívá na ramínkách, což může ve finále způsobit i nemalé bolesti v ramenou (zejména pokud má žena větší poprsí).

 

Košíčky

Samozřejmě i na košíčcích můžete na první pohled poznat, zda podprsenka sedí tak, jak má. Čeho si u košíčků všímat? Jedním ze signálů může být tzv. přetékající prso, kdy příliš malý košíček celé ňadro nepojme, to pak přetéká a vytváří nevzhledné boule. Tak by to být rozhodně nemělo.

Ovšem objevit se může i opačný problém. Pokud je košíček příliš velký, jeho okraje od prsa odstávají - při pohybu se podprsenka krabatí a různě shrnuje. Při správně zvolené velikosti by měl košíček kopírovat prso a přirozeně navazovat na linii ňader - nesmí se nikde zařezávat, ale ani odstávat.

 

Dále je třeba také myslet na to, že velikosti košíčků se zmenšují/zvětšují úměrně s velikostí obvodu. Košíček B je tak u obvodu 70 menší než u obvodu 80. Například podprsenka 65/D má přibližně stejně velký košíček jako 70/C nebo 75/B. Když si např. zkoušíte podprsenku velikosti 75/B - košíček je Vám akorát a obvod naproti tomu větší, je třeba sáhnout po menší velikosti obvodu a zároveň  zvětšit číslo košíčku. Správně byste tak měly vybrat 70/C.

Nejen velikost, ale také tvar košíčků hraje roli. I u správně zvolené velikost se může stát, že košíček správně nesedí. Pak je potřeba poohlédnout se po jiném střihu podprsenky. Nabídka je široká a určitě si najdete ten správný střih, který Vám bude pasovat.

 

Kostice

Kostice mají za úkol podpírat poprsí. Aby tuto funkci plnily správně, musí kostice prs těsně obepínat. Správnou velikost košíku poznáte i podle kostic - konec kostice by měl směřovat do středu podpaží.

Je také potřeba dát pozor na to, aby obvod v přední části podprsenky (místo, kde se kostice spojují) těsně přiléhal k tělu. Tato část podprsenky by neměla odstávat, ale neměla by ani příliš tlačit.

Zjistila jste právě, že Vaše podprsenka nemá správnou velikost? Využijte naši unikátní brafittingovou aplikaci Size&Style AsistentTa Vám nejen vypočítá správnou velikost podprsenky, ale poradí i vhodné střihy! Celých 94 % žen díky ní nosí správnou podprsenku!

 

 

 

V naši široké nabídce najdete padnoucí podprsenky všech střihů i velikostí. Osobně je pro Vás všechny testujeme!